2011 Team Awards

Celanese: Gold

Team: Erenstone-Richard-Erenstone
Total Sections: 30

Name
Richard Erenstone
Jeff Erenstone
Denise Erenstone
Brook Erenstone

Celanese: Silver

Team: Meeuwisse Family
Total Sections: 22

Name
Lea Meeuwisse
Carter Meeuwisse
Soren Meeuwisse
Glen Meeuwisse

Celanese: Bronze

Team: Hofmann Family
Total Sections: 21

Name
Nathalie Hoffman
Stephen Hofmann
Christopher Hoffman
Jutta Hofmann

Grey Mères: Gold

Team: G-Spot Tornadoes
Total Sections: 33

Name
Donna Smyers
Ann Bushey
Susan Emmons
Barb Leblanc

Grey Mères: Silver

Team: Mojolopo
Total Sections: 31

Name
Louise Lacey
Joanne O'Hanley
Maureene Brophy
Patti Flanagan

Grey Mères: Bronze

Team: Keilbasa Sisters
Total Sections: 28

Name
Nancy Murray
Susan Bartlett
Linda Haines
Susan Clark

Ottawa Ski Club: Gold

Team: Coureur des Montagnes Blancs
Total Sections: 38

Name
Peter Bonneau
James Sise
Robert Cochrane
David Lacoste

Ottawa Ski Club: Silver

Team: Milslukern
Total Sections: 24

Name
Don DeGroot
Peter DeGroot
Evan Hazell
Brian Berry

Ottawa Ski Club: Bronze

Team: Team Cap
Total Sections: 21

Name
Ralf Carter
William Beckett
Jim Moysey
Glennville Jones

Siren: Gold

Team: MNS
Total Sections: 26

Name
Steven Maker
Edith Forbes
Ruth Sylvester
Carole Bibeau

Siren: Silver

Team: Rousseau Lake School
Total Sections: 15

Name
Andrew Pepler
Torner Thomson
Jordyn Conn
Thomas Hammond

Jim Quarles Memorial: Gold

Team: J.Q Redbird
Total Sections: 30

Name
Peter Blanchard
Victor Emery
Kadri Blanchard
Peter Johnson

Jim Quarles Memorial: Silver

Team: Silver Streakers
Total Sections: 29

Name
Sue Quarles
Marian Weiss
Bill Pollock
Henry Andres

Jim Quarles Memorial: Bronze

Team: Four Knickers
Total Sections: 23

Name
Wilma Wiemer
Pat Donvito
Leo Weiss
Susan Gwynn

Lachute: Gold

Team: Swix Chix
Total Sections: 33

Name
Anita Stranzl
Sylvia Fendle
Rebecca MacDonald
Kelly Fahey

Lachute: Silver

Team: Space Cadet
Total Sections: 23

Name
Nicki Mosley
Marianne Alexander
Heidi Braun
Jennifer Kingsley

Lachute: Bronze

Team: Wild Women
Total Sections: 10

Name
Elaine Copland
Hilary Hampson
Judy Chaplin
Ann Flynn

Château Montebello: Gold

Team: Te Exiles
Total Sections: 23

Name
Steven Smith
Stephen Mark Smith
Mattew Cox
Robert Haddow

RA Ski Club: Gold


Name Total SectionsTotal Skiers
Lixar Web Technology6019

RA Ski Club: Silver


Name Total SectionsTotal Skiers
Chelsea Nordic Ski Club5729